Cena za občanskou aktivitu mladých lidí,
kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

Nominujte jednotlivce nebo skupiny mladých lidí do 30 let.

O Ceně Gratias Tibi


Cena Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) byla poprvé udělována v roce 2014. Oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době o sobě mladí lidé dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si jich za to.

„Vítězi této ceny se vlastně každý den stávají všichni, jimž není lhostejný svět okolo nás.“  Josef Porsch, ZŠ Mníšek pod Brdy, finalista Ceny Gratias Tibi 2016.

Všechny nominované projekty dokazují, že se dnešní mladí lidé dokážou nadchnout, jsou aktivní, vidí problémy a výzvy a hledají jejich řešení nebo na ně alespoň upozorňují ty, kteří je řešit mohou.

Za celou historii Ceny bylo nominováno přes 600 projektů ze všech krajů České republiky. Jejich zaměření je velmi pestré, od charitativních sbírek přes pomoc seniorům, oživování veřejného prostoru a komunitní projekty až po vzdělávací a osvětové kampaně upozorňující například na závažné onemocnění.

Přehled všech dosavadních vítězů včetně popisu jejich projektů, naleznete na stránce Vítězové. Podívejte se také na fotogalerii ze slavnostního předání cen.


Jak probíhá výběr a ocenění laureátů?

Nominovat můžete sami sebe nebo ostatní jednotlivce či skupiny prostřednictvím nominačního formuláře. Nominace pro aktuální ročník budou probíhat od 1. ledna do 28. února 2018.

Cena je udělovaná mladým lidem v těchto třech věkových kategoriích:

  • základní školy
  • střední školy
  • do 30 let

Z nominovaných projektů v daném ročníku vybírá odborná porota, což jsou zástupci partnerských organizací, médií a osobností veřejného života. Porota vybírá tři finalisty a vítěze v každé kategorii.

Z devíti finálových projektů, které vybere porota, zvolí veřejnost v on-line hlasování vítěze Ceny České televize.

V rámci Ceny Gratias Tibi je udělována i Cena Nadece O(v roce 2017 se jednalo o Cenu O2 za vstřícnou a bezpečnou komunitu). 

Slavnostní předání cen vítězům probíhá každoročně na přelomu května a června v pražském kině Lucerna.

Všichni vítězové získávají finanční odměnu na další rozvoj svých projektů a studijní cestu do zahraničí. Nominovaným jsou nabízeny exkurze u partenrů jako jsou Česká televize, Aktuálně.cz nebo knihovna Václava Havla. Všichni nominovaní mají navíc možnost zapojit se do absolventského programu pro účastníky projektů JSNS.CZ. V rámci programu mohou absolventi navzájem sdílet své zkušenosti s realizací projektů a dále rozvíjet své schopnosti.

 

 

 

 

 

Organizátor:

Podpořili:

Partneři:

Mediální partneři:

Česká televize Evropa 2 Aktuálně Časopis REDWAY Radio 1 Adam.cz