Cena za občanskou aktivitu mladých lidí,
kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

Nominujte jednotlivce nebo skupiny mladých lidí do 30 let.

O ceně Gratias Tibi


Cenu Gratias Tibi (=Děkuji Tobě) jsme poprvé vyhlásili v roce 2014 s cílem ocenit mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době totiž o sobě mladí lidé dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si jich.

„Vítězi této ceny se vlastně každý den stávají všichni, jimž není lhostejný svět okolo nás.“  Josef Porsch, ZŠ Mníšek pod Brdy, finalista Ceny Gratias Tibi 2016 

Všechny nominované projekty,  dokazují, že se dnešní mladí lidé dokážou nadchnout, jsou aktivní, vidí problémy a výzvy a hledají jejich řešení nebo na ně alespoň upozorňují ty, kteří je řešit mohou.

Za celou historii Ceny bylo nominovalo přes 500 projektů ze všech krajů České republiky. Jejich zaměření je velmi pestré, od charitativních sbírek přes pomoc seniorům, oživování veřejného prostoru, komunitní projekty až po vzdělávací a osvětové kampaně upozorňující například na závažné onemocnění.

Přehled všech dosavadních vítězů včetně popisu jejich projektů, naleznete na stránce Laureáti. Podívejte se také na fotogalerii ze slavnostního předání cen.


Jak probíhá výběr a ocenění laureátů?

Nominovat můžete sami sebe nebo ostatní jednotlivce či skupiny prostřednictvím nominačního formuláře. Uzávěrka nominací pro aktuální ročník je 31. března 2017.

Cena je udělovaná v těchto třech kategoriích:

  • mladí lidé ve věku žáků základní školy
  • mladí lidé ve věku středoškoláků
  • mladí lidé do 30 let

Z nominovaných projektů v daném ročníku vybírá odborná porota, což jsou zástupci partnerských organizací, médií a osobností veřejného života. Porota určuje pět finalistů a vítěze v každé kategorii.

Slavnostní předání cen laureátům probíhá každoročně začátkem června v pražském kině Lucerna.

Všichni vítězové získávají finanční odměnu na další rozvoj svých projektů a studijní cestu do zahraničí. Odměny máme každoročně připravené i pro všechny nominované. Účastní se například exkurzí, během kterých se mohou potkat se zajímavými lidmi a inspirovat se pro vlastní aktivity. Všichni nominovaní mají také možnost zapojit se do absolventského programu pro účastníky projektů Jednoho světa na školách. V rámci programu mohou absolventi navzájem sdílet své zkušenosti s realizací projektů a dále rozvíjet své schopnosti.

 

 

 

 

 

 

Organizátor:

Podpořili:

Partneři:

Mediální partneři:

Česká televize Evropa 2 Aktuálně Časopis REDWAY Radio 1